Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w okresie „Wszystkich Świętych”, tj. w dniach: 31 października, 1 i 2 listopada 2019 r. komunikacja autobusowa, tramwajowa i trolejbusowa będzie funkcjonowała według przedstawionych poniżej zasad:
I. 31 października 2019 r. (czwartek)
Będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze z uwzględnieniem następujących wyjątków:
a) według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze, ale ze zmianą trasy i z zamianą taboru na pojazdy o większej pojemności na wszystkich lub wskazanych kursach, będą kursowały linie nr: L, 2 i 254
b) uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe o numerach:
- C12 (dawniej Cm A), C13 (dawniej Cm B), C14 (dawniej Cm C), C15 (dawniej Cm D) i C16 (dawniej Cm E) w Tychach.
II. 1 listopada 2019 r. (Wszystkich Świętych - piątek) i 2 listopada 2019 r. (sobota)
Informujemy, że w dniu 1 listopada wszystkie linie ZTM są bezpłatne.
Będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty z uwzględnieniem następujących wyjątków (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii):
a) według rozkładów jazdy ważnych w soboty, ale z zamianą taboru na tabor o większej pojemności na wszystkich lub wskazanych wozach, będą kursowały linie nr: 688
b) według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze będą kursowały linie nr:
- J, K, P, 245, 620 - tylko w dniu 1 listopada,
c) w dniu 1 listopada linie, obsługujące centra handlowe będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych:
- w dniach wolnych w centrach handlowych – linie nr: 137,
d) według rozkładów jazdy ważnych w soboty, ale ze zmianą trasy przejazdu i/lub z zamianą taboru na pojazdy o większej pojemności na wszystkich lub wskazanych wozach, będą kursowały linie nr: L, 2, 65, 131, 291 – tylko w dniu 1 listopada,
h) zawiesza się funkcjonowanie tylko w dniu 1 listopada linii nr 515
j) uruchomionych zostanie 5 dodatkowych linii autobusowych o numerach:
- C12 (dawniej Cm A), C13 (dawniej Cm B), C14 (dawniej Cm C), C15 (dawniej Cm D), C16 (dawniej Cm E) w Tychach.
Linia C12 (dawniej Cm A) kursować będzie na trasie:
TYCHY Wartogłowiec Cmentarz – Oświęcimska – Katowicka – Kościuszki – Bocheńskiego – Hlonda – Andersa – Asnyka – Budowlanych – Begonii – Harcerska – Żwakowska – Jana Pawła II – Grota-Roweckiego – Niepodległości – Beskidzka (DK 1) – Oświęcimska – TYCHY Wartogłowiec Cmentarz
Linia C13 (dawniej Cm B) kursować będzie na trasie:
TYCHY Wartogłowiec Cmentarz – Oświęcimska – Katowicka – Kościuszki – Bocheńskiego – Begonii – Harcerska – Stoczniowców 70 – Jaśkowicka – Piłsudskiego – Beskidzka (DK 1) – Oświęcimska – TYCHY Wartogłowiec Cmentarz
Linia C14 (dawniej Cm C) kursować będzie na trasie:
TYCHY Wartogłowiec Cmentarz – Oświęcimska – Katowicka – Kościuszki – Bocheńskiego – Budowlanych – Edukacji – Grota-Roweckiego – Dmowskiego – Sikorskiego – Armii Krajowej – Wyszyńskiego – Niepodległości – Beskidzka (DK 1) – Oświęcimska – TYCHY Wartogłowiec Cmentarz.
Linia C15 (dawniej Cm D) kursować będzie na trasie:
TYCHY Dworzec PKP – Andersa – Burschego – Budowlanych – Bocheńskiego – Kościuszki – Sienkiewicza – Miarki – Katowicka – Oświęcimska – Świerczyniecka – TYCHY Barwna Cmentarz – Świerczyniecka – Oświęcimska – Katowicka – Kościuszki – Bocheńskiego – Budowlanych – Burschego – Andersa – TYCHY Dworzec PKP
Linia C16 (dawniej Cm E) kursować będzie na trasie:
TYCHY Dworzec PKP – Andersa – Burschego – Budowlanych – Begonii – Harcerska – Stoczniowców 70 – Jaśkowicka – Piłsudskiego – Dmowskiego – Grota-Roweckiego – Niepodległości – Wyszyńskiego – Armii Krajowej – Sikorskiego – Strzelecka – Szojdy – Targiela – Jedności – Cielmicka – Strefowa – Lokalna - Świerczyniecka – TYCHY Barwna Cmentarz – Świerczyniecka – Lokalna – Strefowa – Cielmicka – Jedności – Targiela – Szojdy – Strzelecka – Sikorskiego – Armii Krajowej – Wyszyńskiego – Niepodległości – Grota-Roweckiego – Dmowskiego – Jaśkowicka – Stoczniowców 70 – Harcerska – Begonii – Budowlanych – Burschego – Andersa – TYCHY Dworzec PKP
Autobusy C12, C15, C16 z przystanku Tychy Dworzec PKP będą odjeżdżać ze stanowiska nr 3.