Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. to firma z ponad 60-letnią tradycją, dysponująca nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin.


Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce pełniąc rolę znaczącego przewoźnika na południu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tyski PKM dąży by zasilać tym paliwem praktycznie całą swoją flotę, która liczy obecnie 182 autobusy w tym 1 turystyczny autokar MAN Lion’s Coach dla zawodników GKS Tychy. 

PKM Tychy to również przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne, firma  kładzie duży nacisk na umacnianie swojego wizerunku jako spółki, dla której ochrona środowiska naturalnego jest równie ważnym elementem strategii rozwoju, jak jakość świadczonych usług komunikacyjnych oraz bezpieczeństwo pracowników i przewożonych pasażerów. 

Całościowy obraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach sprawia, że jest to firma wielokrotnie nagradzana otrzymując m.in. tytuł Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości oraz Nagrodę główną Hermes Biznesu, za wysokiej jakości usługi transportu miejskiego oparte o ekologiczne rozwiązania. Spółka zajmuje ponadto czołowe lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej, organizowanym corocznie przez redakcję „Strefy Gospodarki”, ogólnopolskiego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”. W 2018, 2019 i 2020 roku tyski przewoźnik zakończył zmagania na bardzo wysokiej, 2. pozycji w Polsce. W 2021 roku PKM Tychy zajął I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej zajmując podium wraz z MZA w Warszawie.