Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. włączyło się czynnie w organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie zapewniając transport przybyłym pielgrzymom.

 

Pierwsze autobusy dla pielgrzymów zostały podstawione już 20 lipca w ramach Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży w Rejonie Tyskim, który dla przybyłych pielgrzymów do Tychów i okolicznych miast przygotowały parafie z naszego rejonu. W ramach tego autobusy zawiozły uczestników ŚDM m.in. do Śląskiego Ogrodu Botanicznego, Muzeum Energetyki w Łaziskach, Kościółka Świętego Walentego w Bieruniu, Zagrody Żubrów, Skansenu i Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

 

Natomiast od niedzieli 24 lipca 2016r tyskie autobusy wypełnione pozytywną młodzieżą kursują między Sułkowicami, a Krakowem. Łącznie 5 autobusów przegubowych z obsadą 10 kierowców pomaga w obsłudze Światowych Dni Młodzieży pokonując dziennie blisko 300 km. Zakwaterowanie tyskim kierowcom zapewniła Archidiecezja Krakowska, a autobusami opiekuje się MPK w Krakowie.

 

Organizacja transportu nie była by możliwa bez pomocy partnerów, którzy wsparli przedsięwzięcie, a są nimi:

- Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

- MASTER Odpady i Energia

- Sprint Golemo

- MAN

- Sprint

- TERRABUD Polska

- Petrodom

- SOLARIS