Od dnia 10 grudnia 2023 r. (niedziela) obowiązują nowe rozkłady jazdy na kolei. Warto zapoznać się ze zmianami, które można prześledzić w internecie.  Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dojedziemy pociągiem do lotniska KATOWICE AIRPORT w Pyrzowicach.

Nowy rozkład jazdy pociągów został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami. Dzięki miliardowym inwestycjom z wykorzystaniem środków budżetowych i programów unijnych podróżni skorzystają z nowych i zmodernizowanych stacji i przystanków oraz krótszych czasów podróży. Zwiększa się atrakcyjność oferty połączeń regionalnych i dalekobieżnych. W rozkładzie jazdy uwzględniono najbardziej korzystne dla podróżnych połączenia oraz kontynuację prac na liniach kolejowych.

Hitem sezonu jest połączenie lotniska KATOWICE AIRPORT w Pyrzowicach.  To efekt zakończonej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Zawiercie – Pyrzowice Lotnisko – Tarnowskie Góry. Pociągi zatrzymają się na zmodernizowanych peronach na stacjach: Zawiercie (nowy peron), Poręba, Siewierz, Tarnowskie Góry oraz nowych przystankach: Mierzęcice, Miasteczko Śląskie Centrum, nowej stacji Pyrzowice Lotnisko oraz Zawiercie Kądzielów (PLK SA umożliwią pasażerom korzystanie z przystanku po tym jak przewoźnik złoży wniosek). Połączenia będą realizowane w relacji Częstochowa – Tarnowskie Góry.

Informacja dla podróżnych

Przed podróżą warto sprawdzić rozkłady jazdy.

Rozkłady jazdy Kolei Śląskich i zmiany można znaleźć na stronie: https://www.kolejeslaskie.com/rozklad_jazdy/liniowy-rozklad-jazdy/

Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.plrozklad-pkp.pwww.intercity.pl oraz w aplikacji mobilnej Portal Pasażera.
Również przewoźnicy informują o zmianach rozkład na stronach internetowych https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/komfortowe-podroze-z-pkp-intercity.-przewoznik-prezentuje-nowy-rozklad-jazdy-na-sezon-2023/2024.html  Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na wyświetlaczach na stacjach.