Zapraszamy wszystkie placówki szkolne z obszaru GZM do wzięcia udziału w tegorocznych zajęciach komunikacyjnych, organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Zarząd Transportu Metropolitalnego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach rusza z nową edycją zajęć komunikacyjnych dla dzieci z klas II – III szkół podstawowych z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, czym jest transport publiczny i jak korzystanie z niego wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Poznają główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską i poruszania się na drodze.

Wszystko to w ramach nowego projektu „Wzorowy i bezpieczny pasażer”.

Warsztaty i lekcje komunikacyjne to zajęcia edukacyjne z zakresu publicznego transportu zbiorowego dla uczniów wczesnych szkół podstawowych. Podczas zajęć, pracownicy ZTM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę chcemy również nauczyć najmłodszych, właściwych zachowań komunikacyjnych i zachęcić do podróżowania transportem zbiorowym.

Zajęcia w placówkach na terenie Katowic, prowadzone będą we współpracy z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Aby zapisać się na zajęcia, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, następnie przesłać go w formie skanu na adres [email protected]. Maila prosimy zatytułować: „Zgłoszenie na zajęcia komunikacyjne”. Dostępne terminy zajęć znajdują się w harmonogramie wyszczególnionym w formularzu. Po rozpatrzeniu wniosku będziemy kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym w formularzu pracownikiem placówki. Liczba grup jest organiczna, decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Reklamy i Marketingu: tel. 32 74 38 503, kom: 695 759 259.