W środę 7 czerwca 2022r Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej odebrało po raz pierwszy w swojej historii nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu przeprowadzonym przez redakcję Strefy Gospodarki – Dziennik Gazeta Prawna. Ranking szczegółowo ocenia przedsiębiorstwa biorąc pod uwagę aspekty techniczne, finansowe, związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi jak również udział przedsiębiorstw w życiu lokalnej społeczności. Tychy w rankingu uplasowały się na podium razem z Warszawą zostawiając w tyle m.in. Poznań, Opole czy Katowice. Do tej pory dzięki inwestycją prowadzonym na terenie zajezdni oraz modernizacją taboru mogliśmy się cieszyć z solidnego 2 miejsca, które PKM Tychy zajmował kilka lat z rzędu.

PKM to firma z ponad 60-letnią tradycją, dysponująca nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin. Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce. W dodatku po modernizacji posiadamy jedną z najnowocześniejszych zajezdni autobusowych w kraju, a to jeszcze nie koniec inwestycji w komunikację!

Nowoczesny park autobusowy wychodzi także naprzeciw innym oczekiwaniom pasażerów i dlatego PKM świadczy usługi przy pomocy pojazdów o wysokich standardach bezpieczeństwa, niskopodłogowych, wyposażonych w dostęp do wi-fi, klimatyzację całopojazdową oraz monitoring.

Galeria