W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną, koniecznością odbywania przez kierowców kwarantanny, a także wprowadzenia częściowej nauki zdalnej, od poniedziałku 31.01 wprowadzone zostały zmiany w komunikacji miejskiej. Modyfikacje objęły prawie 100 linii. Wprowadzone zmiany zakładają zawieszenie ok. 20 linii, a także obowiązywanie rozkładów jazdy roboczych nieszkolnych na ponad 70 liniach.

Obowiązywanie tego typu rozkładów oznacza w wielu przypadkach utrzymanie stosunkowo dużej liczby połączeń w szczytach, tj. do ok. godziny 8 oraz po godzinie 14 oraz zmniejszenie oferty przewozowej w godzinach okołopołudniowych i popołudniowych

Pasażerom mocno rekomendujemy, aby rozkłady jazdy sprawdzać w internecie przed wyjściem z domu.

Poza zmianami obejmującymi komunikację autobusową, zaplanowano także modyfikację ruchu na 3 liniach trolejbusowych. Na liniach A, B i C, podobnie jak w przypadku wielu linii autobusowych, zostanie wprowadzony rozkład jazdy roboczy nieszkolny.

ZTM jednocześnie wskazuje, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują przepisy sanitarne. Chodzi tutaj o noszenie zakrywających usta i nos maseczek. W pojazdach zostały wprowadzone również tzw. strefy ochronne (wydzielone), co dla pasażera oznacza brak możliwości zakupu biletu u kierowcy.

W związku z tym ZTM zachęca do korzystania z innych kanałów sprzedaży, m.in. z automatów biletowych, aplikacji mobilnych, czy też stacjonarnych punktów sprzedaży.

Komunikaty dotyczące zmienionych rozkładów jazdy znajdują się na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/news/.