Sylwester 2020r to ostatni dzień kursowania w Tychach linii 291. Od 1 stycznia 2021r zastąpi ją linia H. Będzie to 8 linia obsługiwana przez Tyskie Linie Trolejbusowe.

Nowa linia H kursuje w relacji Tychy Dworzec PKP – Tychy Szpital Wojewódzki i zastąpiła dotychczasową linię autobusową 291.

Ze względu na trasę, która nie ma trakcji trolejbusowej linię H obsługują nowoczesne elektrobusy, ale może zdarzyć się, że na trasie spotkamy również najnowsze trolejbusy z bateriami pozwalającymi jeździć poza trakcją.

Nieznacznie zmieniła się trasa linii H w stosunku do istniejącej 291 - w rejonie dworca PKP linia H będzie kursowała zgodnie z kierunkiem sieci trakcyjnej, czyli przez Budowlanych i Carboautomatykę.

Rozszerzeniu ulegnie również obsługa dzielnicy Żwaków - linia H będzie dodatkowo obsługiwała przystanki Żwaków Nowa, Żwaków Św. Elżbiety, Żwaków Cmentarz oraz Żwaków Rondo. 

Zakup autobusów elektrycznych oraz przekształcenie linii 291 w H to część realizowanego przez Miasto Tychy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.